Życiorys

Choć z Krakowem związałam się już na pierwszym roku studiów medycznych i czuję się Krakowianką, zawsze z dumą podkreślam, że urodziłam się w czerwcu 1951 roku w miejscowości Chobędza w powiecie miechowskim. Każdy powinien pamiętać o swoich korzeniach i miejscu z którego wychodzimy do świata – to ono kształtuje w nas wartości na których bazujemy w dorosłym życiu.

Mam szczęście, bo mój zawód jest jednocześnie moją pasją. Wiem to od pierwszego dnia, kiedy weszłam w mury Akademii Medycznej w Krakowie, gdzie studiowałam na Wydziale Lekarskim. Dziś jestem lekarzem z ponad 40 letnim stażem. Mam 3 specjalizacje:
z mikrobiologii i serologii, chorób wewnętrznych (I i II stopnia) oraz z chorób płuc II stopnia.

Po ukończeniu studiów pracowałam w Zakładzie Immunologii Klinicznej
i Doświadczalnej Instytutu Mikrobiologii w Krakowie i Klinice Pulmonologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Następnie byłam stypendystką Watykanu w Szpitalu im. Serca Jezusowego w Rzymie. W 1998 r. obroniłam doktorat z zakresu nauk medycznych pod kierunkiem prof. Andrzeja Szczeklika, który był dla mnie Mentorem. W kolejnych latach pełniłam funkcję ordynatora II Oddziału Chorób Płuc w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, przy którym w 2003 r. utworzyłam Pododdział Chemioterapii. Od lutego 2010 jestem Dyrektorem Naczelnym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Przez 21 lat byłam nauczycielem akademickim. Będąc lekarzem pomagam ludziom. Ważne jest dla mnie również to, że mogę dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. W ciągu 10 lat w prowadzonym przeze mnie oddziale odbyło staż około 400 lekarzy. Cieszę się, gdy moi byli studenci po latach dobrze wspominają prowadzone przeze mnie zajęcia. Praca z młodymi lekarzami daje niesamowitą satysfakcję i energię.

Mój autorytet, Święty Jan Paweł II mówił: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Dlatego też uważam, że dzielenie się z drugim człowiekiem wiedzą i miłością jest niespotykanym przywilejem, nie obowiązkiem.

Od 2009 roku jestem związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Do partii wprowadził mnie Ś.P. poseł Wiesław Woda, którego śmierć, 10 kwietnia 2010 roku, uświadomiła mi wartość służby publicznej.

Od 2010 r. pełnię funkcję Radnej Miasta Krakowa w klubie Przyjazny Kraków. Działam w komisjach – Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych, Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej, a także Ekologii i Ochrony Powietrza.

Prywatnie jestem mamą dorosłych córek. Moje dwie wnuczki są moim oczkiem w głowie i staram się spędzać z nimi każdą wolną chwilę.

Żeby naładować akumulatory po ciężkiej pracy, lubię spacerować, uwielbiam czytać książki i słuchać muzyki operowej. Moje motto życiowe to „Jutro też będzie dzień”.